Banka Ekonomike

Banka Ekonomike

Pėrshkrimi i kompanisė

Banka Ekonomike ėshtė njėra ndėr bankat e para tė licencuara pas konfliktit nė Kosovė. Qysh nga 28 Maj 2001, Banka Ekonomike i hapi dyert pėr klientėt e saj dhe nga ajo kohė banka ka operuar me sukses. Sot, Banka Ekonomike ka njė rrjet prej 49 zyrave bankare, qė do tė thotė se mbulon gjithė territorin e Kosovės.

Banka Ekonomike ėshtė bankė me kapital vendor, aksionarė tė kėsaj banke janė kompani tė suksesshme vendore, me eksperiencė ndėrkombėtare dhe vendore

Pėrmbledhje

  • Lokacioni: Prishtinė
  • Industria: Sherbime Bankare
  • Kategoria: Bankė
  • Pėrfaqėsuesi:

Tė dhėnat pėr kontakt